21/05/2020
21789

Halep Keçisi

HALEP KEÇİSİHalep Keçisi bizim yerli ve milli bir keçi ırkımızdır. Halep Keçisinin Doğu Akdeniz Bölgesinde yetiştiriciliği yaygınlaşmıştır. Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis gibi illerimizde yoğun bir şekilde Halep keçisi yetiştirilir. Ayrıca Batı Akdeniz ve Ege Bölgesinde de bilinen, yetiştiriciliği yüksek bir ırktır. Yurtdışı ve yurtiçinde popülaritesi yüksektir Halep keçilerininHalep keçisi küçük sermayeler ile büyük kazançlar elde etmemizi sağlar. Çok yönlü bir ırktır her yönden para kazanmamızı sağlar. Sürünüz çok hızlı bir şekilde çoğalır. Dişileri yüksek ve kaliteli süt verimine sahiptir, erkeklerinin et verimi yüksektir, genelde ikiz yavrulama ve üzerinde yavru verebilir. Uysal hayvanlardır ve sahiplerine aşık hayvanlardır. Ülkemizin işsizlik sorununa büyük oranda tek başına çözüm olabilir. Yurtiçinde çok fazla rağbet görmektedir. İhracata gitmektedir, dünyanın birçok ülkesinden Halep keçisine talep vardır.

Halep Keçisi Ne Kadar Süt Verir?
Halep Keçisi yüksek süt verimlidir. İyi bakım şartlarında 3 litre ve üzerinde süt verirler. Halep keçileri  yer yer 5 litre ve üzerinde süt verebilirler. Halep Keçisi süt yağ oranı yüksektir, sütü çok yağlıdır. Halep keçisi sütünde koku ve sasılık olmaz. Halep keçisi sütü dondurmanın ham maddesidir. Maraş dondurmasının ünü Halep keçisinin sütünden gelmektedirHalep keçisinde ikizlik ve üçüzlük oranı yüksektir. Halep keçisi kombine verimli bir keçidir.
Hem etçi hem sütçü özelliklere sahiptir. Halep keçisi erkekeleri 130-150 kg canlı ağırlığa kadar ulaşabilirler.Halep Keçisi Fiyatları:
Halep keçisi oğlak fiyatları 3-4 aylık 600₺, sütlü keçi 3-4 yaşında 1800₺, çebiç 14-15 aylık 1300₺. Toplu alımlarda halep keçisi fiyatlarında indirim yapmaktayız.Halep Keçisi Ne Yer?
Halep keçisi; Haymix 5’li karışım yem bitkisi, Rooiberg ot tipi Teff Grass, Ryegrass, Korunga ve çayır mera yem bitkilerini severek yer. Ayrıca kuru yonca ve mercimek samanını iştahla yer. Tane arpa, buğday, mısır gibi tahılları tercihli yer

Hayvan yetiştiriciliğinde sektöre öncülük eden bir firma olan Torunoğlu Tohumculuk, Halep keçisi konusunda da büyük emekler harcamış bugüne kadar çok sayıda Halep keçisi satmıştır.

Detaylı Bilgi İçin Torunoğlu Keçi Çiftliği
0 555 997 50 75 – 0 532 266 40 41